Vlastnosti umělého kamene Praha

Vlastnosti umělého kamene Praha

Kompaktní, neporézní struktura odolná proti opotřebení, nenasákavý nehořlavý tepelně a chemicky odolný, hygienický neviditelné spoje beze spár vč. integrovaného dřezu či umyvadla a obkladu stěn, plošně tvarovatelný, možnost kombinace barev a materiálů.

U materiálů s označením TL možnosti podsvícení LED diodami nebo, zářivkovými tělesy vyrábí se ve více než sto odstínech o síle 4mm, 6mm,8mm,9mm,10mm,12mm,19mm.

Využití

Všude tam kde je potřeba dlouhá životnost, vysoká hygiena a snadná údržba: pracovní plochy v kuchyních, koupelnách, ordinacích, nemocnicích, lékárnách, restauračních provozech, bankách, letištních halách. Splňuje nejvyšší nároky na vytváření interiéru a exteriéru. Vhodný pro obklady stěn nábytku apod.

Čištění povrchu

Největší nečistotu a špínu lze vyčistit běžnými čisticími prostředky bez příměsi písků. Pokud dojde k poškrábání povrchu, doporučuje se použít abrazivních čistidel a zelené netkané textilie Scotch-Brite. Krouživými pohyby se povrch jemně ošetří.

Tepelné poškození

Přestože má materiál dobrou tepelnou odolnost, může dojít zejména při odložení horké pánve nebo hrnce k poškození povrchu.

Vždy používejte ochranou podložku.

Ostatní poškození

Vyhněte se vystavení ploch z kamene působení silných chemikálií. Vždy používejte ochranou podložku pro krájení.

Před vložením horkého nádobí do dřezu napusťte dřez studenou vodou.

Odstranění poškození a poškrábání

Lze použít brusný papír se zrnitostí 180 nebo 200, lehce brousit dokud poškrábání není opraveno, potom použít abrazivní čistidlo a zelenou brusnou netkanou textilií. Před každou opravou svépomocí doporučujeme předem vše konzultovat .

Partneři:
DuPont Corian DuPont Montelli Staron Kerrock LG Hanex GetaCore Avonite
Created by